Kiedy nadchodzi  grudzień, większość rodziców zaczyna się zastanawiać, co powinno się znaleźć w paczce od świętego Mikołaja. Może warto przybliżyć brzdącom jego postać? Oprócz słodyczy i zabawek, włóżmy kolorową książeczkę o życiu biskupa z Miry, który był dobry i hojny, jest wzorem troski o drugiego człowieka i miłosierdzia. To przyjaciel dzieci, które z pewnością chętnie posłuchają jak mama lub tata czytają na dobranoc historię jego życia.

Jaką książeczkę wybrać dla 3 latka?

W serii książek dla najmłodszych zatytułowanej WIELCY PRZYJACIELE JEZUSA  nie mogło zabraknąć świętego Mikołaja. Jej autorzy to: Fabris Francesca, Capizzi Giusy. Kolorowe, pełne  humoru ilustracje towarzyszące opowieści rozbudzają dziecięcą wyobraźnię. Autorzy w przystępny i sympatyczny sposób przedstawiają postać biskupa, który ratował ludziom życie i doskonale rozumiał przykazanie miłości Pana Boga i bliźniego. To jeden z  pomysłów na prezent dla 3 latka i starszych dzieci w wieku przedszkolnym. W serii ukazały się również między innymi książeczki o Matce Bożej  i świętym Józefie, które mogą być upominkiem  pod choinkę. 

Propozycja od Astrid Lindgren

Szanowała swoich małych czytelników, rozumiała ich potrzeby, smutki i radości. Książeczka ” Boże Narodzenie w Bullerbyn” wspaniale oddaje klimat radosnego świętowania narodzin Pana Jezusa. W malutkim Bullerbyn, gdzie są tylko trzy zagrody, dzieci uczestniczą w przygotowaniach do wigilii: wystawiają wróblom snopki zboża, pieką  ciastka, zwożą drzewo, by w domu było ciepło, lakują prezenty, odwiedzają wszystkich sąsiadów i składają życzenia. W wigilię układają rymowanki, zajadaja się pysznościami i tańczą wokół choinki. W Boże Narodzenie wsiadają wczesnym rankiem na sanie i z pochodniami jadą na mszę świętą  do kościoła. Lisa,  Lasse, Bosse, Olle, Anna, Britta i mała Kerstin mają wspaniałe, szczęśliwe dzieciństwo, wprowadzają nas w swój świat trochę podobny a trochę różny od naszego. Nie zapominają ani o choince dla dziadziusia, ani o tym, że ich pomoc jest bardzo ważna i nie mogą się lenić.